Повезаност са природом и жеља за њеним истраживањем су инспиративни начини да млади уче, одговорно се понашају у природи, развијају емпатију за друга жива бића и осећај за бригу о другима, упознајући их.
У суботу, 26. октобра, наши петаци и шестаци реализовали су едукативно пешачење у дужини око 4,5 km, од градске бране, узводним током Западне Мораве. Учесници су упознавали биолошке и географске одлике нашег краја, примењивали научне методе током истраживања и јачали физичке способности пешачењем.
Оно што не познајемо не можемо ни да волимо или штитимо. Захваљујући медијима, млади често више знају о егзотичним врстама које су у опасности на другој страни планете него о локалним угроженим врстама.
Провођењем времена у природи и учењем у природи и о њој, ученици ће лакше развити везе са локалним врстама: а то значи да ће им постати битне. Ово је релевантно не само за наше локално природно наслеђе, већ и за наше културно наслеђе. Када разумемо како су наше локално природно и културно наслеђе међусобно повезани, наш осећај припадања јача и то постаје део нашег идентитета. Ако припадам мом локалном окружењу и оно припада мени, оно ми је битно! (WWF Adria)
Више о активности прочитајте на следећем линку: Познавање и поштовање природних добара
Comments are closed