Чачак, Србија
Понедељак - Петак 7:30-19:30

Одржано Окружно такмичење у лепом говору

ОШ „Милица Павловић” Чачак била је и ове школске године домаћин Окружног такмичења у лепом говору, у суботу, 5. фебруара 2022. године.

Упркос томе што је пандемијска ситуација узроковала да на такмичењу учествује знатно мањи број ученика него претходних година, стручни жири је имао тежак задатак. Најуспешнији ученици у свим узрасним категоријама награђени су књигом, а сви учесници добили су захвалницу за учешће на овом нивоу такмичења.

Најуспешније ученике одабрао је стручни жири који су чинили професори разредне наставе и професори српског језика и књижевности (професори из ОШ „Десанка Максимовић” Горњи Милановац, ОШ „Свети Сава” Горњи Милановац, ОШ „Филип Филиповић” Чачак, ОШ „Вук Караџић” Чачак, ОШ „Милица Павловић” Чачак, ОШ „Иво Андрић” Прањани и ОШ „Бранислав Петровић” Слатина).

Награђени ученици у категорији Први и други разред су:

Прво место: Лука Јевтовић, први разред, ОШ „Милица Павловић” Чачак.

Друго место: Филип Јовановић, други разред, ОШ „Десанка Максимовић” Горњи Милановац.

Треће место: Огњен Каранац, други разред, ОШ „Милица Павловић” Чачак.

Награђени ученици у категорији Трећи и четврти разред су:

Прво место: Вања Кокић, четврти разред, ОШ „Десанка Максимовић” Горњи Милановац.

Друго место: Николина Јовашевић, четврти разред, ОШ „Милица Павловић” Чачак и Емилија Глишовић, четврти разред, ОШ „Десанка Максимовић” Горњи Милановац.

Треће место: Вукашин Радојичић, четврти разред, ОШ „Свети Сава” Горњи Милановац и Михајло Цветковић, четврти разред, ОШ „Десанка Максимовић” Горњи Милановац.

Награђени ученици у категорији Од петог до осмог разреда су:

Прво место: Невена Миловановић, осми разред, ОШ ,,Танаско Рајић” Чачак.

Друго место: Маша Шиљковић, осми разред, ОШ „Милица Павловић” Чачак.

Треће место: Вишња Цветковић, пети разред, ОШ „Десанка Максимовић” Горњи Милановац.

У категорији Средњa школa награђена ученица је Јелена Маџаревић (трећи разред, прво место) из Прехрамбено-угоститељске школе из Чачка.