Одржано Општинско такмичење у лепом говору

У суботу, 11. децембра 2021. године, у Свечаној сали ОШ Милица Павловић” Чачак одржано је Општинско такмичење у лепом говору.

Пандемијска ситуација и прописиване мере онемогућиле су окупљање у протеклој школској години, али нису умањиле жељу ученика и наставника да наставе да уживају у лепој речи, да се такмиче и друже, пре свега. Ове године учешће је узело 59 ученика из основних и средњих школа. Најуспешније ученике одабрао је стручни жири, који су чинили професори из средњих и основних школа из Чачка (професори српског језика и књижевности из Прехрамбено-угоститељске и Техничке школе, професори српског језика и књижевности из ОШ Вук Караџић”, ОШ Ратко Митровић”, ОШ Филип Филиповић”, ОШ Свети Сава” и ОШ Милица Павловић” и професори разредне наставе из ОШ Божо Томић” и ОШ Милица Павловић”).

UVODNA1

У категорији први и други разред, најуспешнији су били ученици из ОШ Милица Павловић” – Огњен Каранац, прво место, Лука Јевтовић и Михаило Живановић, друго место, Магдалена Костић, треће место; у категорији трећи и четврти разред – Вера Аћимовић, прво место (ОШ Милица Павловић”), Анђелија Сталовић, друго место (ОШ Филип Филиповић”), Димитрије Терзић и Николина Јовашевић, треће место (ОШ Милица Павловић”); у категорији од петог до осмог разреда, најуспешнији су били: Маша Шиљковић, прво место (ОШ Милица Павловић”), Сара Бабић (ОШ Вук Караџић”) и Александар Јовашевић, друго место (ОШ Милица Павловић”), Меланија Вучинић (ОШ Татомир Анђелић” Мрчајевци) и Невена Миловановић (ОШ Танаско Рајић”), треће место. Јована Премовић из Медицинске школе из Чачка освојила је прво место, Јелена Маџаревић из Прехрамбено-угоститељске школе – друго, а Сара Мирјанић из Медицинске школе – треће место.

Наредни круг такмичења одржаће се након зимског распуста у ОШ Милица Павловић” која је, сад већ традиционално, домаћин Општинског и Окружног такмичења у лепом говору. Организатори такмичења задржали су право да ове године не дисквалификују ученике који су казивали текстове иностраних аутора, али су истакли да то убудуће неће бити пракса јер је такмичење осмишљено са циљем да се, поред лепог и изражајног казивања, у први план истакну српска културна баштина и дела националне књижевности.

W1     W2
W3     W4