Изложба на тему Ризница школске библиотеке

Свој допринос обележавању 75 година успешног рада школе, дала је и школска библиотека. На Дан школе, 17. октобра, изложбу под називом Ризница школске библиотеке, коју је припремила наша библиотекарка Биљана Лукић, посетили су многи наставници и бивши радници школе.

Наша школа располаже са много општих енциклопедија, речника, правописа и стручне литературе из свих наставних области. Изложен је био само делић богатог књижног фонда наше библиотеке. Изложба је била истовремено и препорука за коришћење ресурса школске библиотеке, како за наставнике, тако и за ученике. Такође, током ове посете сазнали смо да у библиотеци сви заинтересовани могу да потраже помоћ у учењу и користе интернет и друге изворе знања, у које ће их увек радо упутити наша библиотекарка.
Изненадила нас је чињеница да библиотека наше школе, осим школске лектире, располаже и литературом за средњу школу и за одрасле. Она радо позива и родитеље ученика да сврате и пронађу нешто интересантно за себе.

Јелена Делић VI4

gIMG 131