На промоцији књиге Верољуба Вукашиновића у Галерији Народног музеја

PK1

У оквиру програма Савремена српска књижевност, Удружење „Чувари дела Вука Караџића” представило је 21. октобра 2020. године, у Галерији Народног музеја у Чачку, Верољуба Вукашиновића, савременог српског песника традиционалне оријентације. Програму под именом Маестро версификације присуствовало је неколико наставница српског језика из наше школе.

О Вукашиновићевој књизи Тилић говорила је, уз критичке осврте, Данијела Ковачевић Микић, а у програму су учествовале ученице из Гимназије и Прехрамбено-угоститељске школе из Чачка: Невена Јањић и Ирена Вучковић, док су за музички део програма биле задужене проф. српског језика Милица Матовић и Андреа Доневић, ученица Гимназије и бивша ученица наше школе.