Књижевно вече посвећено књизи нашег завичајног писца
Раденка Ненада Ћурчића

KV1

У намери да подстакне стручно усавршавање наставника, Школска управа Чачак пре неколико година иницирала је програм Завичајни писци у оку професора. Овај програм наставио је да живи као програмска активност Удружења „Чувари дела Вука Караџића”, уз подршку Града Чачка. Програм је ове године отворио др Владимир Димитријевић, професор чачанске Гимназије, 14. октобра 2020. године. Kao рецензент представио je књигу Човек је оно што прећути Раденка Ненада Ћурчића, писца из Мршинаца.

Професор Димитријевић истакао је да је реч о човеку који је вољом тадашњих власти у најранијем детињству одвојен од оца, који је преживео тежак животни пут, а успео да сачува човечност у једном страшном и тешком времену.

Болна исповест аутора дотакла је све присутне госте. У публици су и на овој књижевној вечери биле наставнице српског језика из наше школе.