ПРОСЛАВА ШКОЛСКЕ СЛАВЕ

S30У понедељак, 27. јануара, свечано смо обележили Савиндан, школску славу. Приредба је отворена Химном Светом Сави коју је отпевао хор школе, а након тога свим присутним гостима обратио се директор школе Зоран Илић.

Након обраћања директора уследио је свечани обред ломљења колача. Ученице Надежда Секулић и Јована Секулић отпевале су песму Милешевка, уз пратњу Давида Савковића, Исидоре Ђуреин, Теодоре Доневић, Маше Шиљковић на виолини и Андријане Шипетић, Ане Чаровић и Ане Чвркић на флаути.
Други део музичког програма био је уприличен песмом Светом Сави Војислава Илића, коју је отпевао хор школе уз клавирску пратњу Маше Штављанин и пратњу Александдра Јовашевића на хармоници. Ученици одељења друго четири казивали су здравице по тексту Љиљане Мргић Нинковић, а након тога гости су имали прилику да уживају у драматизацији Витезовићевог текста Монах Растко принц Сава, коју је припремила Јелена Јововић, проф. српског језика, са својим ученицима седмог разреда. За костиме била је задужена Александра Ћосић, проф. ликовне културе.
Након завршене приредбе свим присутним гостима обратио се Хаџи Душан Милошевић, ђачки родитељ и домаћин славе.

S1

S2