ОРГАНИЗОВАЛИ СМО ОКРУЖНО ТАМИЧЕЊЕ У ЛЕПОМ ГОВОРУ

LGNASLOVNAУ суботу, 11. јануара 2020. године, наша школа организовала је Окружно такмичење у лепом говору четврти пут за редом. На такмичењу је учествовало 66 ученика основних и средњих школа. Резултати такмичења:

УЧЕНИЦИ 1. И 2. РАЗРЕДА

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА, РАЗРЕД

МЕНТОР

НАЗИВ ШКОЛЕ

ОСВОЈЕНО МЕСТО

Вања Петровић,

први разред

Оља Бојовић

ОШ „Милинко Кушић”, Ивањица

прво

Петар Петровић, други  разред

Јелена Вујовић

ОШ „Момчило Настасијевић”,

Горњи Милановац

друго

Вера Аћимовић,

други разред

Лела Петровић

ОШ „Милица Павловић”

треће

Чланови жирија:
- Александра Јовановић, проф. српског језика у ОШ „Степа Степановић”;
-
 Бранка Вукајловић, проф. српског језика у ОШ „Танаско Рајић”;
- Милица Матовић, проф. српског језика у ОШ „Академик Миленко Шушић”;

УЧЕНИЦИ 3. И 4. РАЗРЕДА

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА, РАЗРЕД

МЕНТОР

НАЗИВ ШКОЛЕ

ОСВОЈЕНО МЕСТО

Сандра Ружичић, четврти разред

Гоца Дамљановић

ОШ „Милица Павловић”

прво

Исидора Ђорђевић, четврти разред

Марина Мирковић

ОШ „Десанка Максимовић”, Горњи Милановац

друго

Урош Стефановић, четврти разред

Олгица Цветковић

ОШ „Милинко Кушић”, Ивањица

треће

Јустина Обрадовић, четврти разред

Весна Мишковић

ОШ „Краљ Александар I”, Горњи Милановац

треће

Чланови жирија:
- Мила Мутавџић, проф. српског језика у ОШ „Свети Ђакон Авакум”;
- Ружа Пурић, проф. српског језика у ОШ „Свети Сава”, Горњи Милановац;
- Маријана Трифуновић, проф. српског језика у ОШ „Милица Павловић”.

УЧЕНИЦИ ОД 5. ДО 8. РАЗРЕДА

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА, РАЗРЕД

МЕНТОР

НАЗИВ ШКОЛЕ

ОСВОЈЕНО МЕСТО

Дуња Вујошевић,

осми разред

Ружа Пурић

ОШ „Свети Сава”,

Горњи Милановац

прво

Маша Шиљковић,

 шести разред

Тања Ђорђевић

ОШ „Милица Павловић”

друго

Вељко Дамљановић,

осми разред

Александра Јовановић

ОШ „Степа Степановић”

друго

Сара Бабић,

пети разред

Марија Петронијевић

ОШ „Вук Караџић”

треће

Мина Маричић,

седми разред

Сунчица Бојовић

ОШ „Милинко Кушић”, Ивањица

треће

Чланови жирија:
- Ана Ђеровић, проф. српског језика у ОШ „Танаско Рајић”;
- Живка Бојовић, проф. српског језика у ОШ „Ратко Митровић”;
- Јелена Ружић, проф. српског језика у Прехрамбено-угоститељској школи.

СРЕДЊА ШКОЛА

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА, РАЗРЕД

МЕНТОР

НАЗИВ ШКОЛЕ

ОСВОЈЕНО МЕСТО

Милош Боровић,

трећа година

Илинка Оцокољић

Гимназија, Ивањица

прво

Милица Мечанин,

трећа година

Александра Мишић

Гимназија, Чачак

друго

Јелена Мијатовић,

четврта година

Неда Пуношевац

Средња школа „Драгачево”

друго

Соња Ајдуковић,

трећа година

Јелена Ружић

Прехрамбено-угоститељска школа

треће

Чланови жирија:
-  Марина Милошевић, проф. српског језика у Техничкој школи;
- Верица Костић, проф. српског језика у ОШ „Сретен Лазаревић”, Прилике;
- Наташа Буха, проф. српског језика у ОШ „Момчило Настасијевић”.

Сви учесници добили су захвалнице, а награђени ученици дипломе и књиге. 

Бојана Вуловић, проф. српског језика

LG1

LG2

LG3

LG4

LG5

LG6

LG7

LG8

LG9

LG10

LG11

LG12