РАДОСТ ПРАЗНИКА – ДЕТИЊЦИ, МАТЕРИЦЕ И ОЦИ
ПРИРЕДБА И ПРОДАЈНА ИЗЛОЖБА У НАРОДНОМ МУЗЕЈУ

RP NASLOVNAУ петак, 27. децембра 2019. године, Клуб ,,Ксенија – руски језик“, у сарадњи са ученицима и наставницима из ОШ ,,Милица Павловић“ и ОШ ,,Академик Миленко Шушић“ Гуча, организовао је у Народном музеју у Чачку приредбу и продајну изложбу поводом обележавања породичних празника – Детињци, Материце и Оци.

Ученици су припремили садржајан програм о овим празницима, подсетили су све присутне на обичаје везане за њих, певали су руске народне песме које говоре о породичној љубави и рецитовали на српском и руском језику песме о мајци.
Циљ ове манифестације био је, пре свега, истицање важности породице, неговање православне вере, српских и руских обичаја, српског језика, али и креативности и хуманости код ученика.
На крају програма сви присутни могли су по симболичним ценама да купе поклоне за своје најмилије које су ученици кроз различите радионице правили у Клубу и својим школама.
Сав прикупљен новац искористиће се за прављење божићних пакетића за децу без родитеља.

RP1

RP2