НА ФЕСТИВАЛУ НАУКЕ У ОШ СВЕТИ САВА

nfn1У петак, 27. децембра 2019. године, група ученика шестог, седмог и осмог разреда, са својом наставницом физике Катарином Драгутиновић, посетила је Фестивал науке у ОШ „Свети Сава” у Атеници.

Тема овогодишњег фестивала била је здравље и медицина. У учионицама ученици су изводили различите огледе, били су постављени плакати и макете на тему здравља из физике, биологије и хемије. Посетиоци су могли да учествују у квизовима знања, да решавају необичне језичке задатке из српског и енглеског језика, да науче разлику између органске и неорганске хране, чују нешто више о положају и историјату манастира нашег краја, као и о начинима на које се све можемо природно лечити. Све активности које су организовали ученици школе „Свети Сава” биле су садржајне, поучне и занимљиве.
Након два сата ученици су се вратили препуни утисака и нових идеја.

>nfn2

>nfn3