ЗНАЊЕ КАО ОРУЖЈЕ

Ученици Војне гимназије и Средње стручне војне школе код нас у гостима

vsgnУ уторак, 17. децембра 2019. године, гости наше школе били су ученици Војне гимназије и Средње стручне војне школе, школе за подофицире.

Ученици осмог разреда сазнали су како уписати Војну гимназију, где се и када конкурс расписује, које услове треба кандидати да испуњавају. Такође, заинтересовани ученици могли су сазнати и каквој провери физичких способности, знања из математике и српског језика, као и каквој психолошкој и медицинско-здрaвственој процени и безбедносној провери подлежу кандидати. Било је речи и о програму редовне наставе, о наставном особљу и o циљевима школовања.
Од ученика Средње стручне војне школе наши ученици су чули како се уписује ова средња школа, шта их очекује током школовања и шта им школа обезбеђује, са посебим нагласком да их чека обука са квалитетним наставним кадром, на најновијим средствима технике и сигуран посао са почетним дужностима подофицира.

vsg1

vsg2