УГЛЕДНИ ЧАС У СЕДМОМ РАЗРЕДУ

ПОКОСОВСКИ ЦИКЛУС ЕПСКИХ НАРОДНИХ ПЕСАМА

1У понедељак, 25. новембра у свечаној сали наше школе одржан је угледни час у седмом разреду на тему Покосовски циклус епских народних песама.
Час је замишљен и организован као такмичење ученика одељења VII5 и одељења VII6 у познавању наставних садржаја о епским песмама покосовског циклуса.

Надметање ученика у знању састојало се из три дела:
- ППТ презентација,
- рецитовање одабраних стихова и
- такмичење у Квизу знања

Ученици поменутих одељења имали су задатак да спреме ППТ презентацију о песмама покосовског циклуса, затим да један ученик из сваког одељења рецитује стихове по избору.
У рецитовању су се надметали Теодора Доневић као представник одељења VII5 и Михајло Вучковић као представник одељења VII6.
Екипа одељења VII6 коју су чинили Радован, Софија, Анастазија, Ђурђа и Милица, била је боља у овом надметању у знању и победила екипу одељења VII5,  у саставу Растко, Тереза, Доротеа, Огњен и Стефан.
Ученици су показали добро познавање наставних садржаја који је био тема угледног часа тако да се овај час може сматрати веома успешним.

pk2

pk3