ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

edj6У четвртак, 26. септембра 2019. године, у ОШ ,,Милица Павловић” обележен је Европски дан језика, који за циљ има подизање свести о богатој језичкој разноликости Европе. Тема овогодишњег програма била је На путовању кроз… / Auf einer Reise durch ... / Тravelling around…

Кроз интерактивне презентације ученици наше школе поделили су своје утиске са путовања са многобројном публиком, која је била расположена да се укључи у дискусију, такође, на страном језику. За један школски час упознали смо Лондон, Фрајбург и друге градове, а кроз Нушићево дело ,,Кирија” посетили Италију. Као успомену са овог заједничког путовања понели смо пакетиће са порукама на различитим језицима и фотографије начињене уз помоћ рама направљеног за ову прилику. Све то припремили су наши креативни и вредни ученици.
Нека путовања која су наши ученици презентовали су наградна путовања, а освојили су их учешћем на републичким такмичењима или квизовима.
Поред указивања на потребу учења страних језика, хтели смо да скренемо пажњу и на вредности различитих култура. На овај начин смо искористили прилику да све на то подсетимо.
Ако говоримо и разумемо више језика, отворенији смо за многобројне културне, научне и друштвене могућности. Желимо да подстакнемо, пре свега децу, на учење страних језика јер је то важно за нашу будућност, за размену и стицање нових искустава.
Од давнина се каже да колико језика говориш, толико људи вредиш.

Стручно веће за стране језике

edj1

edj2