КЊИЖЕВНО ВЕЧЕ БРОЈАНИЦЕ ИЗ ГРАЧАНИЦЕ

big15У четвртак, 23. маја 2019. године, ученици наше школе организовали су са својом наставницом српског језика Бојаном Вуловић књижевно вече родољубиве поезије Добрице Ерића. Вече је симболично названо Бројанице из Грачанице, по наслову Ерићевог истоименог дела, чији су одломци том приликом читани. Вече је отворила ученица првог разреда Вера Аћимовић, рецитујући песму посвећену нашем великом песнику.

Акценат ове поетске вечери стављен је на родољубље Добрице Ерића и на његову љубав према селу, природи и отаџбини. Низали су се стихови који дирају право у срце, који опомињу и младе и старе колико је важно чувати сваки педаљ своје земље, а све то било је употпуњено музичким делом који је припремила наставница музичке културе Виолета Славковић са својим ученицима. Стиховима Поносне песме обратио нам се и наставник ликовне културе Живота Драмлић:
Кажу да сам дивљак
и да нисам у праву
што браним своју кућу,
свој крст и крсну славу,
А они мени
у мојој рођеној земљи