ПРЕДСТАВА РОМЕО И ЈУЛИЈА ИЗ ТРБУШАНА

romeoУ среду, 24. априла, у свечаној сали наше школе, ученици одељења IV/6 премијерно су извели позоришну представу Ромео и Јулија из Трбушана, која је режирана по тексту професора књижевности Богдана Пауновића.

Сви ученици овог одељења учествовали су у извођењу (њих 24). Режију, сценографију, музику и идеју за костиме урадила је учитељица Јасмина Ћирјаковић уз велику помоћ вероучитеља Милоша Живановића (музика), студенткиње завршне године Учитељског факултета Неде Јовичић (костими, шминка), учитељице Оливере Ђорђевић (помоћ у припреми сцене). На најбољи могући начин глумци су приказали бесмисао свађе двеју породица, љубав и досетљивост двоје младих, односе који владају у селу уз помоћ главне трачаре, мноштво ситних, али важних детаља у њиховим породицама, а све то на духовит начин са срећним крајем.
Родитељи и колеге који су били позвани на премијеру изразили су задовољство и гласним аплаузом поздравили и труд учитељице и ученика.
Сутрадан, са истим еланом и задовољством, представа је приказана још једном за плаву и једном за црвену смену.

Учитељица Јасмина Ћирјаковић