ПРВАЦИ НА ИЗЛЕТУ

pizlet16У среду, 24. априла 2019. године, ученици првог разреда ишли су на излет у Злакусу, Сирогојно и на Златибор.

Прво смо обишли село Злакуса, које је познато по грнчарима који се баве производњом ћупова од глине. У том селу је чак осамнаест грнчара. Један од њих нам је показао како се вајају ћупови. Објаснио нам је како се прво глина намаже на точак, а онда се мокрим рукама ваја облик док се точак окреће. Ту смо купили сувенире. Посетили смо и Терзића авлију, где смо обишли неке старе објекте, стару школу, кућу и музејски део. После тога смо имали времена да се играмо.
Одатле смо отишли у Сирогојно где смо разгледали неке старе куће и штале. То је изложба под ведрим небом. На Златибору смо ишли у Дино парк и гледали смо диносаурусе који се померају као прави, али нису. У њих су уграђене неке машине да би изгледали као прави. И сликали смо се са њима. Свуда нам је било много лепо. Баш смо се забавили. Вратили смо се увече.

Никола Белић I/4

pizlet1