ПРВО МЕСТО У КВИЗУ ЗНАЊА МОЗГАЛИЦА

moz13Традиционално, као и претходних година, наша школа учествовала је у квизу знања Мозгалица, који се организује у ОШ „Бранислав Петровић“ у Слатини. У квизу је учествовало 16 чачанских школа.
Пропозиције такмичења су такве да свака школа формира четворочлану екипу састављену од по једног ученика петог, шестог, седмог и осмог разреда.

Квиз је подељен на више игара из различитих области: музике, спорта, науке, књижевности, уметности... Осим знања за победу потребна је и брзина. Од такмичара се очекује да функционишу као тим, брзо размишљају и дају тачан одговор.
Екипу наше школе, коју је предводила Јана Митровић, професор историје, чинили су: Сара Рајић V/4, Арсеније Ковачевић VI/2, Ивана Нишавић VII/4 и Софија Савић VIII/1.
Мозгалица је одржана кроз три фазе такмичења. Наша екипа је изванредним резултатима у четвртфиналу и полуфиналу остварила пласман у велико финале, које је одржано 8. марта 2019. године.
У финалу ОШ ,,Милица Павловић“ освојила је прво место, по први пут од када се такмичи у Мозгалици.

Софија Савић VIII/1

moz2