ПРОМОЦИЈА ВОЈНЕ ГИМНАЗИЈЕ И СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ВОЈНЕ ШКОЛЕ

banner-1jpgУ уторак, 12. марта 2019. године, ученици осмог разреда наше школе имали су прилику да присуствују промоцији Војне гимназије и Средње стручне војне школе. Ученици су могли да чују који је циљ школовања у овим образовним установама, а један од најзначајнијих јесте стицање општих знања која су важна за школовање на Универзитету одбране (Војној академији и Медицинском факултету ВМА), као и формирање и развој мотивације, етичких особина личности, интелектуалних и психофизичких способности неопходних за позив официра.

Ученици су упознати са наставним планом и програмом Војне гимназије, као и ваннаставним васпитно-образовним радом из области културно-забавног живота, спорта и научно-техничке делатности.
Ученицима је било посебно интересантно искуство ученика који похађају Војну гимназију, као и то што су имали прилику да их виде у униформама које свакодневно носе.

Чланови Новинарске секције

mozaikvg