ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У ЛЕПОМ ГОВОРУ

lp11У суботу, 19. 1. 2019. године, ОШ „Милица Павловић“ Чачак била је организатор Окружног такмичења у лепом говору, у коме је учествовало 54 ученика основних и средњих школа са територије града Чачка, Горњег Милановца, Гуче, Лучана и Ивањице. Такмичење је организовано у четири категорије и за све ученике почело је у 9.30.

Чланови жирија за категорију млађег узраста (ученици 1. и 2. разреда):
Мила Мутавџић, проф. српског језика у ОШ „Свети ђакон Авакум“
Марина Милошевић, проф. српског језика у Техничкој школи
Бранка Вукајловић, проф. српског језика у ОШ „Милица Павловић“ и ОШ „Танаско Рајић“

Чланови жирија за категорију млађег узраста (ученици 3. и 4. разреда):
Маја Кораксић, проф. разредне наставе у ОШ „Милица Павловић“
Сања Перовановић, проф. српског језика у Медицинској школи
Милица Матовић, проф. српског језика у ОШ „Др Драгиша Мишовић“ и ОШ „Милица Павловић“

Чланови жирија за категорију средњег узраста (ученици од 5. до 8. разреда):
Живка Бојовић, проф. српског језика у ОШ „Ратко Митровић“
Александра Мишић, проф. српског језика у Гимназији
Ана Ђеровић, проф српског језика у ОШ „Танаско Рајић“

Чланови жирија за категорију старијег узраста (ученици средњих школа):
Бојана Кулиџан Громовић, проф. српског језика у ОШ „Академик Миленко Шушић“
Ружа Пурић, проф. српског језика у ОШ „Свети Сава“, Г. Милановац
Наташа Буха, проф. српског језика у ОШ „Момчило Настасијевић“, Г. Милановац

Захваљујемо се свим учесницима и њиховим менторима на успешној сарадњи, члановима жирија на професионалности и објективности, а посебне честитке упућујемо ученицима који су освојили неко од прва три места. Они су добили дипломе и књигу као награду, а сви учесници захвалнице за труд и учешће на такмичењу, које ће их подсећати на једно лепо искуство и дружење.

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА,
(МЛАЂИ УЗРАСТ 1. И 2. РАЗРЕД)

ШКОЛА И МЕНТОР

ОСВОЈЕНО МЕСТО

Вера Аћимовић

ОШ „Милица Павловић“,   Лела Петровић

прво место

Лена Бајовић

ОШ „Милица Павловић“, Анђелка Томовић

друго место

Дуња Василијевић

ОШ „Ратко Митровић“, Рада Новичић

треће место

Емилија Костић

ОШ „Сретен Лазаревић“, Прилике

треће место

 

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА,
(МЛАЂИ УЗРАСТ 3. И 4. РАЗРЕД)

ШКОЛА И МЕНТОР

ОСВОЈЕНО МЕСТО

Сара Бабић

ОШ „Вук Караџић“, Марија Милорадовић

прво место

Глигорије Весић

ОШ „Десанка Максимовић“, Г. Милановац,  Марина Мирковић

друго место

Лена Шобић

ОШ „Др Драгиша Мишовић“,
Драгана Перендија

треће место

Душан Ђорђевић

ОШ„Десанка Максимовић“, Г. Милановац,     Весна Ивановић

треће место

 

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА
(СРЕДЊИ УЗРАСТ,
ОД 5. ДО 8. РАЗРЕДА)


ШКОЛА И МЕНТОР


ОСВОЈЕНО МЕСТО

Маша Шиљковић

ОШ „Милица Павловић“, Тања Ђорђевић

прво место

Милица Прокопијевић

ОШ „Милинко Кушић“, Ивањица

друго место

Дуња Вујошевић

ОШ „Свети Сава“, Г. Милановац,
Ружа Пурић

друго место

Вељко Марковић

ОШ „Академик Миленко Шушић“,
Бојана Кулиџан Громовић

треће место

Огњен Милићевић

ОШ „Момчило Настасијевић“, Наташа Буха

треће место

 

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА
(СТАРИЈИ  УЗРАСТ)

ШКОЛА И МЕНТОР

ОСВОЈЕНО МЕСТО

Милица Јовановић

Гимназија Чачак, Александра Мишић

прво место

Милош Боровић

Гимназија Ивањица, Биљана Ајдачић

друго место

Петар Вранић

Гимназија Ивањица, Биљана Ајдачић

треће место

Лазар Бешевић

Средња школа „Драгачево“, 
Неда Пуношевац

треће место

Бојана Вуловић, проф. српског језика

lp1

lp2

lp3

lp4

lp5

lp6

lp7

lp8

lp9

lp10