ПРЕДАВАЊЕ О ШТЕТНОСТИ ДРОГЕ

dn1Дана 4.12.2018. године у нашој школи одржано је предавање о штетности дроге за све ученике седмог разреда. Предавање су организовали представници Завода за јавно здравље у сарадњи са представницима ПУ Чачак, одељењем за наркоманију, школским психолозима и другим стручним људима који су везани за ову област.

Они су говорили о здрављу, превенцији штетних последица по здравље младих због употребе психоактивних супстанци, препознавању проблематичног понашања након конзумирања било које врсте дроге. Ученици су се упознали и са врстама дрога, одредбама кривичног законодавства у вези са производњом и продајом дроге, као и последицама које могу да имају ако се на било који начин уплићу и сарађују са људима који нуде такве супстанце. На овом скупу обратиле су нам се и две младе девојке, представнице Канцеларије за младе, које су нагласиле да и у њиховим просторијама увек можемо затражити неку врсту помоћи и савета.

Милица Милошевић VII/6, члан Новинарске секције

dn2