ЧАС ПОЕЗИЈЕ

cp6Ученици млађих разреда су у среду, 7. новембра, присуствовали часу поезије. Наша школа угостила је дечјег песника Александра Јањушевића из Крагујевца. Час је био динамичан, а деца су уживала у песниковој интерпретацији стихова.

Александар З. Јањушевић је крагујевачки песник за децу, иначе дипломирани правник и секретар школе „Наталија Нана Недељковић“, а до сада је написао три књиге. Како каже, он је човек који чува дете у себи и пише враћајући се у своју младост. До сада је написао успешан триптих, који чине књиге: „Нека деца буду деца“, „Где Сунце спава“ и „Кад порастем, бићу мали“.
Четири његове песме су уврштене у „Зборник поезије за децу“ у издању Креативне радионице „Балкан“ из Београда, који је недавно промовисан, а у коме су заступљени дечји писци из читаве старе Југославије.

Учитељица Катарина Габоровић

cp1