ДРУГО МЕСТО НА ОПШТИНСКОМ ТАКМИЧЕЊУ У МАЛОМ ФУДБАЛУ

fudb2У петак, 26.10.2018. године, ученици наше школе учествовали су на Општинском такмичењу у малом фудбалу. Они су освојили друго место изгубивши у финалу, после пенала, од ученика ОШ „Др Драгиша Мишовић“.

Списак ученика који су учествовали на такмичењу:
1. Петар Икодиновић VIII/3
2. Анђело Доневић VIII/3
3. Богдан Васовић VIII/1
4. Павле Рашковић VIII/5
5. Јован Милошевић VII/5
6. Лазар Мајсторовић VII/6
7. Јанко Бараћ VIII/2
8. Андрија Баковић VIII/1
9. Огњен Кнежевић VIII/6
10. Бојан Витакић VII/4

Предметни наставник: Милисав Даниловић, наставник физичког васпитања

ДА ЛИ СТЕ ЗНАЛИ? Футсал (или мали фудбал) је верзија фудбала која се игра у дворанама. Играју га две екипе од којих свака броји по пет играча, укључујући и голмана. Термин „футсал“ је скраћеница од португалских речи „futebol de salao“, односно шпанских „fútbol de sala“ које значе „фудбал у дворани“.
Правила су поједностављена; не постоји офсајд, лопта је тврђа, мања и слабије одскаче. Голмани имају посебне рукавице „без прстију“ да би имали више осећаја при бацању брзе лопте приликом контранапада. Футсал је једини спорт који је ФИФА признала као фудбал у дворани.

Чланови Новинарске секције