ПОНОСНИ НА НАШЕ ГИМНАЗИЈАЛЦЕ

Сваке године велики број ученика наше школе упише неки од два смера у Гимназији. Ученици кажу да није лако бити Гимназијалац, да су захтеви велики, да је неопходно континуирано учење како би се постигли резултати и да само највреднији задрже успех који су понели из основне школе. Прва година, као и сваки почетак, најтежа је. Зато смо поносни на чињеницу да су ученици ОШ ,,Милица Павловић“ на крају школске 2017/2018. године, постигли најбоље резултате од укупно 232 уписана ученика из 8 школа са територије града Чачка.

Прошле школске године уписано је 49 ученика наше школе у Гимназију, који су на крају првог разреда постигли успех 4,52; а од 21 ученика који је из основне школе понео диплому ,,Вук Караџић“, просек на крају првог разреда Гимназије био је 4,88. Честитамо им и желимо да истакнемо колико смо поносни на њих, али и на ученике који су уписали и друге средње школе. Овакав успех је само доказ да је основна школа полазна тачка за стицање одговорности и базичног знања, доказ наставницима да су знања која су пренели ученицима трајна, али и мотивација да свој пут у образовању и подучавању наставе, трудећи се да буду још бољи, иновативнији и успешнији.

Чланови Новинарске секције

uugimn1