КЊИЖЕВНИЦА НИКОЛЕТА НОВАК У НАШОЈ ШКОЛИ

Поводом Дечје недеље школу је посетила књижевница Николета Новак. На овај начин наставља се традиционално успешна сарадња са Градском библиотеком „Владислав Петковић Дис”.

Дружење је организовано у среду, 3. октобра, у свечаној сали школе. Ученици три одељења првог разреда, ђаци из продуженог боравка и специјални гости из „Гимназиона” имали су привилегију да чују приче Николете Новак која је говорила о својим књигама, а посебно је издвојила едицију „Кад су мали велики” у издању „Пчелице“ из Чачка. Разговарала је са децом о актуелним темама и представила је књигу „Нађа и Вук у епизоди компјутерске игре”. Разговор је имао и васпитно-образовни карактер кроз анализу приче. На крају сусрета Николета нам је открила и своје основно занимање, да је ветеринар, и причала је о приступу и правилном понашању према животињама.
Успешност сусрета доказује то што су књиге Николете Новак ових дана најтраженије у школској библиотеци.

Школски библиотекар Биљана Лукић

knnuns1