ДРУЖЕЊЕ У ОШ ,,ПРЕЉИНА”

Мало је институција које су старије од једног столећа и своје постојање протежу на безмало три века. Посебно је важно истаћи образовање које је утицало на формирање културе нашег народа у разним историјским превирањима. Једна од школа која је преживела сва искушења кроз историју и дочекала свој 148. рођендан, јесте и Основна школа „Прељина”, која је за ђаке отворена давне 1870. године. Негујући дух сарадње и ширења образовања и ван граница своје школе, господин Радојле Чоловић, директор школе у Прељини, у госте је позвао и ученике од првог до четвртог разреда наше школе како би узели учешће у прослави јубилеја. Они су са помоћником директора учитељем Гораном Милисављевићем, учитељицом Душицом Милисављевић и вероучитељем Ђорђем Чоловићем учествовали у Играма без граница у којима су се такмичили и њихови вршњаци из школе у Прељини, ОШ „Др Драгиша Мишовић” и из ОШ „Филип Филиповић”. Домаћини су игре организовали у простору спортске хале поред школе.

Наши ученици су се такмичили у тркању у џаковима, бушењу балона, музичкој столици и слагању речи након претрчане стазе са препрекама. Финална игра за све узрасте била је надвлачење конопца. Наши ученици првог разреда заузели су прво место, другаци су били трећи, трећаци трећи и четвртаци други. Без обзира на пласман, ученици су показали прави спортски дух и остварили нова другарства са својим вршњацима из других школа. Након спортског дела ученицима је организовано освежење и доручак.
Захваљујемо се на гостопримству школи у Прељини и надамо се да ће овакви догађаји бити чешће организовани.

Вероучитељ Ђорђе Чоловић

ibg1