ОБЕЛЕЖАВАЊЕ СВЕТСКОГ ДАНА ЧИШЋЕЊА

У Основној школи „Милица Павловић” обележен је Светски дан чишћења кабастог отпада. У суботу, 15. септембра 2018. године, окупили су се ученици шестог разреда који су, уз сагласност својих родитеља, показали на делу своју еколошку свест о томе колико је важно да се бринемо о околини.

Акцију су организовали Драган Васиљевић, професор географије и грађанског васпитања, и Маријана Марковић, професорка биологије. Ученици су обишли школско двориште и околину школе и на тај начин сагледали какав је однос становника овог краја према одлагању смећа. Сакупљено је 5 врећа сувог отпада који је одложен у жичани контејнер за рециклажу који служи за прикупљање сувог отпада из школе.
На овај начин ученици су показали да брину о својој околини и својим примером позитивно утицали на развој еколошке свести код својих суграђана.

osdc1

osdc2