ТРЕЋА НАГРАДА НА КОНКУРСУ „ДИГИТАЛНИ ЧАС“

На овогодишњем награднoм конкурсу „Дигитални час“ који расписује Министарство трговине, туризма и телекомуникација, рад под називом Порекло и развој српског језика и писма до појаве Вука Караџића, аутора Тање Ђорђевић, проф. српског језика, награђен је трећом наградом.

Конкурс је намењен свим предметним и разредним наставницима основних школа чији је оснивач Република Србија, а сви награђени радови објављују се у онлајн зборнику тог Министарства.
Конкурс је имао за циљ подстицање употребе информационих технологија као наставних средстава, односно употребу информационих технологија које су примењиве у настави и уједно усклађене са задацима и циљевима часа.
Резултати конкурса налазе се на адреси http://mtt.gov.rs/vesti/rezultati-nagradnog-konkursa-digitalni-cas/
Поред награђених, сви радови који су испунили услове конкурса ушли су у електронски Зборник радова, на адреси www.digitalnaskola.rs
У поменути Зборник радова за школску 2017/2018. ушао је и рад Све ће то народ послатити, Лаза Лазаревић, а за претходну 2016/2017. годину радови Пилипенда, Симо Матавуљ и Прича о кмету Симану, Иво Андрић.