ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

Наша школа је и ове године 26. септембра обележила Европски дан језика који слави богатство и разноврсност језика.
Том приликом су наставници страних језика у сарадњи са наставницима српског језика, вероучитељима и школским библиотекаром заједно са ученицима старијих разреда организовали интерактивне радионице.

Циљ нам је да ученици стекну свест о значају језика као примарном средству комуникације.
Желимо да се ученици кроз игру упознају са занимљивим детаљима, са изговором и писањем страних имена у српском језику као и вероисповестима свих оних земаља у којима су њихови матерњи језици они језици који се код нас у школи уче као страни.
Из године у годину посећеност ове манифестације расте и мотивише и ученике и наставнике да што занимљивије осмисле разне садржаје.

jezici1

jezici2